Zasady ubioru sportowego: strój do golfa dla Pań

Golf to niewątpliwie sport wyłącznie dla osób, które nie boją się wyzwań i chcą należeć do grona wybranych. Chociaż nie jest to zbyt skomplikowana gra i podstawowe zasady można dość szybko zrozumieć, to trzeba pamiętać, że jest jeszcze jeden ważny aspekt, a mianowicie wygląd gracza. Z tego względu poniżej został dokładnie opisany strój do golfa dla pań. Na pewno warto zapoznać się ze zgromadzonymi informacjami!

Dlaczego strój do golfa dla pań ma znaczenie?

Ktoś, kto ma choćby minimalną wiedzę na temat golfa, doskonale zdaje sobie sprawę, że niegdyś była to gra przeznaczona jedynie dla osób z wyższych sfer. Mimo że nie do końca znane jest pochodzenie golfa, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że do Europy trafił dzięki holenderskim marynarzom. Bardzo szybko grą zainteresował się brytyjska arystokracja. Przez wzgląd na to, że każda osoba sprawowała ważną funkcję, nie mogła pozwolić sobie na to, aby na pole wyjść nieodpowiednio ubrana. Tak właśnie pojawiła się etykieta dotycząca tego, jak ma wyglądać strój do gry w golfa. Główne założenia miały gwarantować nie tylko wygodę, ale również bezpieczeństwo graczy. Co prawda, nie jest to sport szczególnie niebezpieczny, jednak wymaga od zawodników dużej ilości ruchu oraz wymachów.

Strój do golfa dla pań – czego unikać?

Golf cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet. Niestety nie wszystkie z nich wiedzą, jak powinny się ubrać, wybierając się po raz pierwszy na pole. Choć jak wspomniano wcześniej, jest to sport elegancki, to nie ma w tym przypadku miejsca na żadną przesadę lub eksponowanie swoich wdzięków. Dlatego też strój do golfa dla pań z całą pewnością nie będzie adekwatny, jeżeli zdecydują się one na:

  • Zbyt krótkie spodnie (powyżej kolan).
  • Jeansy, dresy, dopasowane legginsy.
  • Trampki.
  • Buty na obcasie.
  • Klasyczną koszulkę z nadrukiem.
  • Kolorowe skarpetki.
  • Nadmierną ilość biżuterii.
  • Koszulki odkrywające brzuch lub przesadnie eksponujące piersi.

Jak widać, strój do golfa dla pań stawia przed nimi spore ograniczenia. Jednak należy pamiętać, że na polu należy prezentować się elegancko, ale jednocześnie skromnie.

Strój do golfa dla pań – co wybrać?

Wbrew pozorom stroje do golfa dla pań nie muszą być nudne. Etykieta pozwala na nieco większe urozmaicenie ubioru niż w przypadku panów. Przede wszystkim kobiety, zamiast spodni mogą założyć spódnicę lub specjalne spódnico-szorty. Najważniejsza jest jednak długość. Dolna część garderoby powinna sięgać przynajmniej do połowy ud, w taki sposób, aby podczas pochylania nie zostało odkryte zbyt wiele ciała. Co ciekawe, nie każdy klub pozwala na to, by gracze mogli występować na polu z odsłoniętymi nogami. W takim przypadku konieczny jest zakup spodni, które sięgać będą do górnej części butów. Skoro już  mowa o obuwiu, to ono także ma znaczenie.

Na rynku dostępne są buty specjalnie przeznaczone do omawianej gry, ale dla początkujących jest to dość duży wydatek, który już po pierwszej próbie może okazać się bezcelowy. Dlatego zdecydowanie lepiej jest wybrać eleganckie i wygodne buty sportowe. Kobiety wybierając strój do golfa, mogą postawić także na sandały, ale należy do nich założyć skarpetki w jednolitym kolorze. Zwykle muszą być one białe. Istotne jest również to, aby buty miały gumową podeszwę, ponieważ te z metalowymi elementami są często zakazane w obawie przed zniszczeniem trawnika. Z kolei górna część garderoby to najczęściej koszulka polo. Jest ona bowiem równocześnie elegancka, jak i sportowa.

Strój do golfa dla pań – nakrycie głowy

W stroju do golfa dla pań nie może zabraknąć także odpowiedniego nakrycia głowy. Czapka z daszkiem lub sam daszek na pewno uzupełni całą kreację, ale też pomoże uchronić wzrok przed promieniami słonecznymi, co będzie miało wpływ na skuteczność całej gry. Drugim wartym uwagi dodatkiem jest specjalna rękawica, którą nakłada się na dłoń trzymającą kij. Warto wiedzieć, że obecnie golf nie ma już tak wymagającej etykiety, jak niegdyś. Aktualnie w stroju dla pań dopuszczalne są błyszczące elementy lub pastelowe kolory. Jednak należy stosować je z umiarem i taktem.