Pole golfowe – zasady gry

Golf swoją historię zaczyna już w XV wieku, co czyni go jednym ze starszych sportów, które są wciąż często uprawiane. Wiele osób, których zainteresuje ta dyscyplina, jest chętnych, aby spróbować w niej swoich sił. Przed udaniem się na pole golfowe, zasady gry powinny zostać już poznane i nie sprawiać większych trudności. Jest to konieczność przed rozpoczęciem swojej przygody w tym sporcie. Na czym jednak polegają najistotniejsze z nich?

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Najważniejszą regułą, którą koniecznie należy przestrzegać, jest bezpieczeństwo podczas przebywania na obiekcie. Z racji, iż kij golfowy jest wykonany z twardego tworzywa oraz dlatego, że przy uderzaniu jest on wprawiany w ruch obrotowy przy użyciu siły, może sprawić duże niebezpieczeństwo. Należy uważnie obserwować swoje otoczenie podczas gry. W tej dyscyplinie do mniejszych lub większych urazów dochodzi stosunkowo rzadko, jednakże mają one miejsce. W temacie bezpieczeństwa najważniejszą zasadą gry na polu golfowym jest szczególna uważność na pierwszym tee. Właśnie tutaj wszelakie kontuzje najczęściej mają swoje miejsce. Zazwyczaj ustawia się tam największa kolejka i wśród dużej ilości osób wokół, łatwiej o nieuwagę.

Urozmaicenia terenu, takie jak właśnie wzniesienia oraz zakręty, dodają do gry element zaskoczenia oraz czynią ją ciekawszą. Pomimo swoich zalet, mogą one być również zagrożeniem. Urozmaicenia terenu bywają ograniczeniem widoczności dla gracza. Przy uderzaniu piłki osoba ta musi być pewna, że w miejscu, w które chce posłać piłeczkę, nikt nie stoi.

Najczęściej używanym oraz najpopularniejszym ostrzeżeniem na polu golfowym jest krzyknięcie „fore”. Należy skorzystać z niego w sytuacji ryzyka, że można kogoś trafić piłeczką golfową. Osoba, w której kierunku ona leci, powinna natychmiastowo odwrócić się plecami oraz kucnąć.

Podstawowa zasada na polu golfowym – kultura

Podstawową zasadą gry pola golfowego jest zachowanie kultury zarówno podczas grania, ale też przy samym przebywaniu na obiekcie. W środowisku tej dyscypliny wymaga się zachowania klasy oraz uprzejmości. Stąd też nie na miejscu są takie zachowania jak:

  • rozpraszanie pozostałych graczy,
  • krzyczenie na polu golfowym (poza sygnałami takimi jak „fore”),
  • przeszkadzanie pozostałym golfistom,
  • omijanie kolejki,
  • brak zachowanej kultury.

 Gra ta, charakteryzuje się swojego rodzaju własnym klimatem oraz klasą. Dlatego też warto przestrzegać jej norm przy grze w nią.

Warto znać zasady gry w golfa

Jeśli chce się rozpocząć przygodę na polu golfowym, należy znać przynajmniej podstawowe zasady gry. Istotną kwestią jest to, aby umieć w prawidłowy sposób prowadzić tabelę wyników. Znajomość reguł golfa pomaga w uniknięciu wszelkiego rodzaju kłótni oraz niezgodności z innym uczestnikami rozgrywki. Sytuacje takie powodować mogą następnie napiętą atmosferę, a to przełoży się na utracenie kultury golfa wśród graczy. Dodatkowo znajomość zasad dyscypliny nadaje grze jej zamierzony sens. Wielu początkujących nie do końca rozumie, na czym on polega i dlatego rozgrywka przestaje przypominać jej ustaloną formę.

Porządek podczas gry na polu golfowym

Ostatnią, podstawową zasadą gry pola golfowego jest zachowywanie porządku w trakcie przebywania na obiekcie. Nie można zostawiać na nim śmieci lub też zostawiać swoich rzeczy w losowych miejscach. Przedmioty, które wnosi się ze sobą należy trzymać przy sobie albo odłożyć w przeznaczonym do tego miejscu. Istotną kwestią jest również pilnowanie tego, gdzie znajduje się piłeczka golfowa, którą się uderza. Należy śledzić to, gdzie ona leci, by nie pozostawiać ich rozrzuconych po całym obiekcie. Z racji wymaganej życzliwości od graczy, powinno się również śledzić tor lotu piłek innych zawodników oraz, jeśli pomagać im w poszukiwaniach piłeczek.

 Golf jest grą z klasą podczas, której wymaga się przestrzegania pewnych norm. Dlatego też przed udaniem się na swoją pierwszą rozgrywkę, warto poznać jego najważniejsze reguły. Przekonaj się, że zasady gry pola golfowego nie muszą być trudne i można łatwo wdrożyć je w życie!